Kurser - Sorø

Sorø

Viden i bevægelse

  • @navn
     
    Bevægelse og afspænding
    Start: 19.02.18
    mandag 09:00
    Lillibeth Bjørklund
    Sorø, Centralungdomsskolen
  • @navn
     
    Bevægelsestræning KOL/ hjertehold- hensyntagende
    Start: 14.11.17
    tirsdag 14:00
    Louise Marie Holst-Sørensen
    Sorø, Sundhedscenteret
  • @navn
     
    Er du på vej til efterløn?
    Start: 07.11.17
    tirsdag 19:00
    Margit Kristiansen
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Fit efter fødsel
    Start: 07.11.17
    tirsdag 11:15
    Lillibeth Bjørklund
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Fit efter fødsel
    Start: 09.01.18
    tirsdag 11:15
    Lillibeth Bjørklund
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Hensyntagende bevægelse og afspænding
    Start: 19.02.18
    mandag 10:30
    Lillibeth Bjørklund
    Sorø, Centralungdomsskolen
  • @navn
     
    Musik foredrag.
    Start: 08.03.18
    torsdag 19:00
    Søren Sebber Larsen
    Dianalund, Dianalund Borgerhus
  • @navn
     
    Stimuleg 2 - 6 mdr.
    Start: 09.01.18
    tirsdag 10:00
    Lillibeth Bjørklund
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Stimuleg 2 - 6 mdr.
    Start: 07.11.17
    tirsdag 10:00
    Lillibeth Bjørklund
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Stimuleg 6 - 10 mdr.
    Start: 09.01.18
    tirsdag 09:00
    Lillibeth Bjørklund
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Stimuleg 6 - 10 mdr.
    Start: 07.11.17
    tirsdag 09:00
    Lillibeth Bjørklund
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Yoga - for alle
    Start: 12.11.17
    søndag 10:30
    Gitte Mechlenburg Nielsen
    Sorø, Centralungdomsskolen
  • @navn
     
    Yoga for stressramte hensyn NYHED
    Start: 26.10.17
    torsdag 11:45
    Gitte Mechlenburg Nielsen
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
 

Er startet

  • @navn
     
    Argentinsk tango for begynder og let øvede.
    torsdag 18:30
    Niels Søe
    Sorø, Frederiksberg skole
  • @navn
     
    Bevægelse og afspænding
    mandag 09:00
    Lillibeth Bjørklund
    Sorø, Centralungdomsskolen
  • @navn
     
    Bevægelsestræning - for kvinder
    fredag 09:00
    Lilli Bergmann
    Sorø, Kroppens hus
  • @navn
     
    Bevægelsestræning for kvinder
    tirsdag 09:00
    Susanne Knudsen
    Sorø, Kroppens hus
  • @navn
     
    Bevægelsestræning for kvinder
    onsdag 09:00
    Susanne Knudsen
    Sorø, Kroppens hus
  • @navn
     
    Bevægelsestræning for kvinder
    torsdag 09:15
    Susanne Knudsen
    Sorø, Kroppens hus
  • @navn
     
    Bevægelsestræning for kvinder
    mandag 17:00
    Lilli Bergmann
    Sorø, Kroppens hus
  • @navn
     
    Bevægelsestræning for kvinder mindre tempo
    onsdag 10:30
    Susanne Knudsen
    Sorø, Kroppens hus
  • @navn
     
    Bevægelsestræning for mænd
    mandag 08:15
    Susanne Knudsen
    Sorø, Kroppens hus
  • @navn
     
    Bevægelsestræning for mænd
    torsdag 08:00
    Susanne Knudsen
    Sorø, Kroppens hus
  • @navn
     
    Bevægelsestræning KOL/ hjertehold- hensyntagende
    tirsdag 14:00
    Louise Marie Holst-Sørensen
    Sorø, Sundhedscenteret
  • @navn
     
    Callanetics/afspænding
    onsdag 16:30
    Jeanette Christensen
    Sorø, Centralungdomsskolen
  • @navn
     
    Champagnekoret
    tirsdag 19:30
    Claudia Mørch
    Sorø, Frederiksberg skole
  •  
     
    Elbas
    torsdag 15:00
    Jesper Fink-Jensen
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Engelsk
    tirsdag 13:00
    Kristin Haulik
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Film - studiecirkel
    søndag 10:00
    Hans Eberholst
    Sorø, Victoria Teatret
  • @navn
     
    Fit efter fødsel
    tirsdag 11:15
    Lillibeth Bjørklund
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Fit før fødsel
    tirsdag 17:35
    Lillibeth Bjørklund
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Fyraftens-yoga NYHED
    tirsdag 16:15
    Gitte Mechlenburg Nielsen
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  •  
     
    Guitar
    mandag 17:00
    Jesper Fink-Jensen
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Hatha yoga
    mandag 17:20
    Ljiljana Mitrovic
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Hatha yoga
    søndag 09:30
    Ljiljana Mitrovic
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Hatha Yoga
    torsdag 19:05
    Ljiljana Mitrovic
    Sorø, Kroppens hus
  • @navn
     
    Hatha Yoga - Hensyntagende
    torsdag 10:00
    Gitte Mechlenburg Nielsen
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Hensyntagende bevægelse og afspænding
    mandag 10:30
    Lillibeth Bjørklund
    Sorø, Centralungdomsskolen
  • @navn
     
    Italiensk - øvede 3
    torsdag 10:45
    Lars Sjørslev
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Italiensk - let øvede.
    tirsdag 19:00
    Lars Sjørslev
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  •  
     
    Klaver
    torsdag 15:00
    Jesper Fink-Jensen
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Klaver for begyndere og øvede
    mandag 13:15
    Victoria Larsen
    Dianalund, Dianalund Borgerhus
  • @navn
     
    Knipling for let øvede + øvede
    torsdag 18:30
    Helle Schultz
    Stenlille, Stenlille Kulturhus
  • @navn
     
    Knipling for begyndere + let øvede
    mandag 11:20
    Helle Schultz
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Onsdags-islæt - øvede
    onsdag 17:00
    Mia Marquard
    Sorø, Kornloftet
  • @navn
     
    Pilates
    mandag 09:00
    Ljiljana Mitrovic
    Sorø, Kroppens hus
  • @navn
     
    Pilates
    tirsdag 16:30
    Ljiljana Mitrovic
    Sorø, Kroppens hus
  • @navn
     
    Qi Gong - for let øvede.
    onsdag 09:30
    Malene Thastum
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Qi Gong og Tai Chi for let øvede/øvede.
    onsdag 16:35
    Malene Thastum
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  •  
     
    Sangundervisning
    tirsdag 00:00
    Jesper Fink-Jensen
    Sorø, Jesper Fink-Jensen
  • @navn
     
    Skaftevævning.
    mandag 18:00
    Grethe Rasmussen
    Sorø, Kornloftet
  • @navn
     
    Sorø Kammerorkester
    mandag 19:30
    Malene Thastum
    Sorø, Sorø Musiske Skole
  • @navn
     
    Spansk - beg. NYHED
    mandag 19:30
    Vinca Haugum
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Stimuleg 2 - 6 mdr.
    tirsdag 10:00
    Lillibeth Bjørklund
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Stimuleg 6 - 10 mdr.
    tirsdag 09:00
    Lillibeth Bjørklund
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Søndagspilates
    søndag 11:10
    Ljiljana Mitrovic
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Tai Chi og Qi Gong - for øvede
    tirsdag 16:15
    Anja Funder
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Torsdagstråde
    torsdag 10:00
    Mia Marquard
    Sorø, Kornloftet
  • @navn
     
    Træsløjd
    torsdag 19:00
    Flemming Melchior Dahl
    Stenlille, Stenlille Skole
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    mandag 15:15
    Mette Bech-Nielsen
    Sorø, Sorø Helse- og Svømmebad
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    mandag 13:45
    Mette Bech-Nielsen
    Sorø, Sorø Helse- og Svømmebad
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    mandag 13:00
    Mette Bech-Nielsen
    Sorø, Sorø Helse- og Svømmebad
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    mandag 12:15
    Mette Bech-Nielsen
    Sorø, Sorø Helse- og Svømmebad
  • @navn
     
    Varmtvandstræning
    mandag 14:30
    Mette Bech-Nielsen
    Sorø, Sorø Helse- og Svømmebad
  • @navn
     
    Varmtvandstræning m/k
    mandag 09:00
    Anne Thomsen
    Sorø, Sorø Helse- og Svømmebad
  • @navn
     
    Varmtvandstræning M/K
    mandag 10:30
    Anne Thomsen
    Sorø, Sorø Helse- og Svømmebad
  • @navn
     
    Varmtvandstræning M/K
    torsdag 13:00
    Morten Christian Christensen
    Sorø, Sorø Helse- og Svømmebad
  • @navn
     
    Varmtvandstræning M/K
    onsdag 09:00
    Morten Christian Christensen
    Sorø, Sorø Helse- og Svømmebad
  • @navn
     
    Varmtvandstræning M/K
    torsdag 13:45
    Morten Christian Christensen
    Sorø, Sorø Helse- og Svømmebad
  • @navn
     
    Varmtvandstræning M/K
    mandag 09:45
    Anne Thomsen
    Sorø, Sorø Helse- og Svømmebad
  • @navn
     
    Varmtvandstræning M/K
    mandag 11:15
    Anne Thomsen
    Sorø, Sorø Helse- og Svømmebad
  • @navn
     
    Yoga
    mandag 10:40
    Ljiljana Mitrovic
    Sorø, Kroppens hus
  • @navn
     
    Yoga - hensyntagende
    onsdag 09:30
    Ljiljana Mitrovic
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Yoga - hensyntagende
    onsdag 11:10
    Ljiljana Mitrovic
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Yoga - beg. + let øv.
    tirsdag 18:00
    Signe Madsen
    Dianalund, Dianalund Borgerhus
  • @navn
     
    Yoga - hensyntagende
    fredag 09:30
    Ljiljana Mitrovic
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Yoga - hensyntagende
    fredag 11:10
    Ljiljana Mitrovic
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Yoga for alle
    mandag 14:00
    Gitte Mechlenburg Nielsen
    Sorø, Sorø Kultur- & Fritidscenter
  • @navn
     
    Yoga for alle
    onsdag 18:15
    Gitte Mechlenburg Nielsen
    Sorø, Sorø Privatskole
  • @navn
     
    Yoga for alle
    onsdag 20:00
    Gitte Mechlenburg Nielsen
    Sorø, Sorø Privatskole
  • @navn
     
    Yoga for øvede
    mandag 19:00
    Gitte Mechlenburg Nielsen
    Sorø, Sorø Privatskole
 

Klik på det enkelte kursus/foredrag for mere information og tilmelding.